EkonomiaPolityka

„Londyńskie City, film dokumentalny”.

Dla tych Czytelników, którzy w swojej ofercie telewizyjnej mają kanał Planete+ polecam film dokumentalny pt. „Legalne przekręty londyńskiego city”. Jak wiadomo Londyńskie City to dzielnica finansowa Londynu. Nieznane fakty (przynajmniej dla obywateli polskich) powstania ich potęgi finansowej.

Autorzy filmu ukazują mechanizmy wędrówek „brudnych” pieniędzy, a także metody wpływania na rząd brytyjski przez Londyńskie City. Czy ktoś z Szanownych Czytelników wie, że Londyńskie City posiada własny rząd i parlament który był pierwowzorem dla tego brytyjskiego? Czy Czytelnik wie, że tuż obok Spikera Izby Gmin (Speaker of the House of Commons) siedzi lobbysta londyńskiego city, który ma prawo zadawania pytań? Zadaniem tego dżentelmena jest bronienie interesów (przywilejów) londyńskiego city.

Fragment filmu, który najbardziej wrył się w moją pamięć była opowieść o kłótni pomiędzy Premierem Wielkiej Brytanii, a lobbystą (Londyńskie City), gdyż Premier kończąc kłótnię zwrócił się z zapytaniem do lobbysty:

Szanowny Panie, to kto w końcu rządzi tym krajem? Pan, czy ja?”

Poniżej link do strony Planete+ z podaną najbliższą datą emisji filmu. Proszę nie zwracać uwagi na opis filmu – w moim mniemaniu beznadziejny, nie oddający przekazu tego dobrego dokumentu.

http://www.planeteplus.pl/dokument-legalne-przekrety-londynskiego-city_41398

Gorąco Polecam, film Londyńskie City.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.