PolitykaSocjotechnika

Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama

Bida – tyle mogę powiedzieć. Polska polityka musi się jeszcze wiele nauczyć. W porównaniu do USA, Polska polityka wygląda biednie. Janusz Palikot skorzystał z darmowego źródła kontaktu z wyborcami – jakim jest portal youtube. Chwalebne to, ale końcowy wynik nie jest już tak różowy. Czy Janusz Palikot to nasz youtube Barack Obama?

Nie wiem, czy zamiarem Janusza Palikota było skorzystania z youtube, bo przeczytał informację, że z tego rodzaju marketingu korzysta prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Niedawno portal Wprost zamieścił taką wiadomość:

Barack Obama w czwartkowym programie „The YouTube Interview with President Obama” wypowiedział się na temat postępującej w USA legalizacji marihuany. – Uważam, że zamiast skupiać się na leczeniu, w taki sam sposób, jak robimy to z tytoniem czy spożywaniem alkoholu, potraktowaliśmy ten problem (marihuanę – red.) wyjątkowo jak sprawę kryminalną. Myślę, że to było nieopłacalne – stwierdził prezydent.

Punktem głównym tej wiadomości nie jest wcale marihuana, a program „The YouTube Interview with President Obama”. Poniżej film z youtube:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GbR6iQ62v9k[/youtube]

Film pierwsza klasa. Przede wszystkim, co rzuca się w oczy – to ciepłe kolory użyte w tle. Ludzie są uśmiechnięci i radośni. Czy to Barack Obama tak na nich wpływa? Wszystko jest rzeczowe. Nawet standardowe ujęcie tj. regał z książkami – pewnie nawet nikt ich nie przeczytał. Przyjemnie się to ogląda – nawet tego nie słuchałem. A jeszcze do tego wykresy, prezentacje, które podsumowują dany fragment filmu. Nagranie bajka – po prostu majstersztyk.

Teraz nagranie Janusza Palikota:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=suPKoyu1Zc8[/youtube]

Wydaje się, że Janusz Palikot siedzi w jakiejś jaskini. Naświetlenie jest do bani. Kandydat TR jest ledwo słyszalny. Jego głos to wyraz smutku – pewnie chodziło o zdradę Roberta Biedronia? Zapewne chodziło o to, że Janusz Palikot również potrafi mówić orędzia? Tylko tak przypuszczam. Poza tym prezydent w sweterku? Fakt Janusz Palikot wyróżnia się na tle konkurencji, ale czy pozytywnie? Podsumowując wystąpienie Janusza Palikota – strasznie smętnie i bezbarwnie.

Oczywiście Biały Dom dysponuje niewyobrażalnie większymi pieniędzmi, ale wygląda na to, że Janusz Palikot działa w wielu kwestiach pod wpływem emocji. Film z jego udziałem wygląda na kompletnie nieprzygotowany. Dwa dni pracy współpracowników i przyjaciół – wydaje się, że wynik końcowy mógł być znacznie lepszy?

Być może Janusz Palikot chciał być jak Janusz Korwin-Mikke w oficjalnym spocie Nowej Prawicy w wyborach do Europarlamentu 2014.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YiFSLjCQDcI[/youtube]

Wydaje się, że to spot z rodzaju gadającej głowy – ale tak nie jest. Co jakiś czas przekleństwo o pieprzonych komunistach i mamy przekaz? Przede wszystkim co uderza w spocie Nowej Prawicy to minimalizm i skromność – pomimo 10 baniek na koncie!

Około 9,7 mln złotych. Tyle warte są nieruchomości posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Korwin-Mikkego. Na stronie Sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe niemal wszystkich europosłów.

Chwila na pana Korwina!

Ludzie dali się nabrać i zagłosowali na obecnego lidera prawicy pana Korwina! Bo gdy słyszę, że robol (czyt. biedak) głosuje na bogacza Korwina to dostaje białej gorączki. A jak jeszcze biedak zaczyna powtarzać brednie pana Korwina o prywatnym wszystkim, mówiąc językiem Krzysztofa Kononowicza – „tak ażeby nie było niczego” państwowego to dostaje drgawek i spazmów.

Biedny, Ludu Drogi!

  1. Jak pan Korwin zachoruje – będzie się leczył w najlepszych zagranicznych placówkach? Czy Ciebie Ludu Drogi na to stać?
  2. Czy Pana Korwina dotknie bezrobocie? A Ciebie Ludu Biedny, stać Cię na życie bez kuroniówki?
  3. Czy Ty Ludu Drogi, chcesz płacić za szkoły – nawet te podstawowe? Czy chcesz, aby Twoje dziecko – pomimo że zdolne, ale bez pieniędzy – skończyło edukację na linii produkcyjnej zagranicznej korporacji?

Jeżeli odpowiedziałeś 3 razy tak – to niewątpliwie jesteś wyborcą Janusza Korwina. Gratuluje majątku!

Wracając do Janusza Palikota. Lider Twojego Ruchu wygląda niczym Fidel Castro w czasach najgłębszej partyzantki. Brakuje mu tylko brody, cygara i munduru polowego?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=67ZWBl-66H8[/youtube]

Zresztą to niezła wojenna retoryka. Przecież Twój Ruch wraz z Januszem Palikotem też chce dokonać rewolucji? Oczywiście nie zbrojnej, ale obyczajowej i ideologicznej. Polska 4.0 – jako hasło wyborcze mówiące o rozwoju e-administracji, infrastruktury i społeczeństwa? A może Janusz Palikot z repliką AK47, mundurem polowym i zapalonym cygarem? Przecież dla Janusza Palikota liczy się tylko pokazanie w mediach, nie ważne jak to zostanie odebrane?

Tak na sam koniec banalne pytanie. Czy Janusz Palikot nie mógł po porostu zadzwonić do Roberta Biedronia?

Dodam także zdjęcia, jeżeli filmy z youtuba zostałyby usunięte:

Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama: The YouTube Interview with President Obama
Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama: The YouTube Interview with President Obama
Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama: Przesłanie do Roberta Biedronia
Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama: Przesłanie do Roberta Biedronia
Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama: Spot Nowej Prawicy
Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama: Spot Nowej Prawicy
Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama: Wywiad z Fidelem Castro
Janusz Palikot nasz youtube Barack Obama: Wywiad z Fidelem Castro

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.