Społeczeństwo

Głos rozsądku ws. Wilków Putina

„My, polscy motocykliści zebrani na 12. Zlocie Motocyklowym Jasna Góra 2015 im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, potwierdzamy naszą solidarność ze wszystkimi motocyklistami świata, zapewniamy na terytorium Polski bezpieczeństwo i gościnność. Dziś, kiedy funkcjonariusze gazet i telewizji polskojęzycznych, posługując się kłamstwem, realizując antypolskie cele, rozpętali nieznaną dotychczas w polskiej tradycji, polskiej kulturze nagonkę na naszych gości, motocyklistów rosyjskich, zachęcając wręcz do fizycznej wobec nich przemocy, oświadczamy: motocykliści rosyjscy przez Polskę przejadą bezpiecznie” – napisali motocykliści w rezolucji. 

„Nie dopuścimy do żadnych awantur, zapewniamy im bezpieczny przejazd i gościnność, taką jak oni nam od 14 lat zapewniają, motocyklistom Rajdu Katyńskiego i wszystkim naszym wyprawom na Wschód. Rajd rosyjskich motocyklistów z Moskwy do Berlina w 70. rocznicę ich zwycięstwa nad Niemcami, odwiedzający pola bitewne i cmentarze dziadów, ma takie samo znaczenie dla Rosjan, jak Motocyklowy Rajd Katyński dla Polaków” – dodali. 

Węgrzyn poprosił o przyjęcie rezolucji poprzez wciśnięcie klaksonów, co wszyscy motocykliści uczynili. Zapowiedział spotkanie z Rosjanami w dniu 27 kwietnia o godz. 9.00 czasu polskiego na przejściu granicznym Brześć-Terespol. Według jego zapowiedzi, następnie polscy motocykliści mają jechać z Rosjanami przez Polskę – kto będzie mógł na różnych odcinkach. – Bojkot, atak na rosyjskich motocyklistów, jest wbrew naszej kulturze, jest wbrew naszym obyczajom polskim – dodał Wiktor Węgrzyn.

http://forsal.pl/artykuly/866411,czolgi-leclerc-jada-do-polski-ruszaja-polsko-francuskie-manewry-wojskowe-wideo.html

Biuletyn Bez Tytułu
http://e-beztytulu.pl/

Jeden komentarz do “Głos rozsądku ws. Wilków Putina

  • Taka postawa rokuje pewne nadzieje .Oby takich postaw więcej w innych aspektach naszych kontaktów ze Wschodem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.