PolitykaSpołeczeństwo

Po debacie prezydenckiej. Komentarze o J. Palikocie

Zebrałem z portalu gazeta.pl komentarze dotyczące Janusza Palikota. Jak został odebrany kandydat Twojego Ruchu? Całkiem dobrze!

Zachowano pisownię oryginalną:

konus33 wczoraj

Palikot to nie jest człowiek z mojej bajki ale wypadł najlepiej muszę to przyznać .miałem głosować na kukiza ale skompromitował się seplenił coś bez sensu .

123waz wczoraj

Kukiz był fatalny, Braun -tragedia,problemy psychiczne, Korwin bez zmian -gadał banaialuki, Ogórek bez zmian taka sama miałka i bez wyrazu., Palikot najbardziej merytoryczny, jedymy poruszał sprawę dominacji kościoła, reszta klęka przed czarnymi.

gm wczoraj

palikot bije wszytkich na glowe reszta to przy nim polglowki

agened wczoraj

Braun to powinien wdziać habit i głosić prawdę bożą wśród dzikich. Kukiz wypadł fatalnie . Nie ma nic do zaproponowania i powiedzenia. Duda znowu obiecał wszystkim wszystko. Z Korwinem -Mikke o dziwo się zgadzam w sprawie JOW-ów, reszta to bełkot. Najbardziej merytoryczny był Palikot. O reszcie nawet nie chce się gadać. Komorowski miał rację , że nie przyszedł.

morgoth1974 wczoraj

Wilk, Palikot, JKM , Tanajno a reszta to nie powinna nawet stać koło polityki cyborgi Ogórek , Jarubas i Duda, Kowalski niech wyiwania z powrotem na bramkę a Kukiz gnój wywalać w swoim gospodarstwie, Brauna spod studia powinna zabrać karetka pogotowia do najbliższego psychiatryka.

gomelsky66 wczoraj

Beka z Kukiza,absolutny ignorant.Ogórek bardzo dobra.Szkoda marnowanego potencjału Palikota.Braun kosmita.Jarubas jak PSL.Reszta z Dudą na czele słabo.

Gość: Wojciech Krysztofiak wczoraj

Posty cos nie wchodzą, w których popiera się Palikota 🙂 Najlepiej wypadł Palikot; powtórzył: gospodarka, kultura i nauka. Nie inwestycje w armię, ale w nauke i kulturę oraz w nowe technologie. To jest kierunek dla Polski. – blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697048,palikot-jak-rejtan-i-stanczyk-w-jednej-osobie-analiza-kampanii-wyborczej.html Apel Janusza Palikota o głosowanie na niego jest aktem nawoływania do obrony polskiej demokracji; jest gestem symbolicznym, który jednoczy dwie polityczne metafory, ucieleśnione w postaciach: Stańczyka i Rejtana. Zagłosuję na Palikota, ale nie dlatego, że jest on „człowiekiem z krwi i kości”; nie dlatego, że mu ufam czy też mu nie ufam; nie dlatego, że mu wierzę czy też mu nie wierzę. Zagłosuję na niego, dlatego że jako publiczny artefakt jest ostatnim i jedynym, obecnym w przestrzeni publicznej, symbolem wartości wolnościowych. Oddanie głosu na Palikota w obecnej sytuacji jawi się jako akt ratowania polskiej demokracji. Jeśli jesienią do władzy dojdą Kaczyński, Kukiz i Korwin-Mikke, to na długie dziesięciolecia Polska zamieni się w skansen katolicyzmu, w którym wszelka debata ucichnie. W obszarze społecznym nastąpią procesy upowszechniania się putinowskich wzorców funkcjonowania instytucji społecznych. W aspekcie geopolitycznym dojdzie do zbliżenia pomiędzy rosyjską Cerkwią a Kościołem katolickim w Polsce. Staniemy się jako państwo „dziką strefą buforową” Unii Europejskiej; polem rywalizacji pomiędzy gospodarkami: Rosji i Niemiec oraz miejscem jakiegoś „ekumenicznego eksperymentu w obrębie chrześcijaństwa”. Jeśli w pierwszej turze wyborów prezydenckich, zamiast 51 %, Komorowski uzyska 40%, a brakujące 10% przypadną Palikotowi, to wówczas na fali sukcesu wyborczego lidera TR pojawi się szansa na odbudowę ruchu liberalno-racjonalnego w Polsce.

bora5 wczoraj

jedyny prezydent naprawde wszystkich Polaków to Palikot a czy Komorowski podpisał już ustawę antyprzemocową.

piotr33k2 wczoraj

oprócz moze palikota to na tej debacie debil debila debilem poganiał . na polsacie był komorowski i nie ma dla niego powaznej alternatywy .

whocarress 7 godzin temu

Wilk, Palikot, Tanajno, Kowalski, Korwin-Mikke – wszyscy powinni skorzystać z okazji żeby się nie wygłupiać i skoro naprawdę chcą zmian w tym kraju to przestać rozdrabniać głosy niezadowolonych i wycofać się z wyborów, a następnie poprzeć Kukiza.

To byłby najmądrzejszy ruch z ich strony. Jeżelli naprawdę chcą zmian w tym kraju, a nie tylko tak gadają.  (…)

kadykianus wczoraj

Poza Palikotem, który jest chyba najwybitniejszym politykiem w tym głupim kraju i Korwinem, który jest zabawnym, starszym milionerem, który nic nie musi, reszta ludzi w tej debacie to kukły na kiju bez mózgu. Komorowski miał rację, że nie przyszedł.

konto.do.komentarzy wczoraj

@kadykianus

„Poza Palikotem, który jest chyba najwybitniejszym politykiem w tym głupim kraju”

Ahahahaa… Gość, który sprowadził partię z kilkunastoprocentowego poparcie do poziomu poniżej progu wyborczego, rzeczywiście zasługuje na miano „najwybitniejszego polityka w kraju”. No i ta liczba inicjatyw, które udało mu się zrealizować…

radekzbydgoszcza6 godzin temu

@kadykianus

Rzeczywiście Palikot wyróżniał się na tle tego zoo. Cienki Bronek to poziom intelektualny Brauna czy Dudy.

jacutin wczoraj

Szkoda że Janusz nie przyniósł sztucznego penisa. Pewnie nie wiedział, że Kukiz przyniesie krzesełko. A ten z muszką powinien przynieść kolta. A tak Muppet Show będzie bez rekwizytów.

maciej.sowinski1947 wczoraj

Jerzy Urban zapytany o inteligencje kandydatow stwierdzil ze najinteligentniejszym kandydatem jest Palikot ale on zaglosuje na Komorowskiego. Z pierwszym stwierdzeniem Urbana zgadzam sie calkowicie.

1950dana pół godziny temu

Moim zdaniem ta niby debata pokazała jak wielka jest mizeria kandydatów.Jedynie Palikot wydał mi się „normalny”.Reszta to jakaś zbieranina sepleniących i zupełnie bezbarwnych kukiełek które przybyły do studia aby się jedynie pokazać.Jestem zniesmaczona widokiem „eunuchów wiedzy i rozumu”.

legia3355 wczoraj

Po tej debacie Pan Prezydent wygraną ma w kieszeni, no może jeszcze Pan Palikot w miarę się zaprezentował ale reszta to totalne dno. Pan Prezydent Polski (wasz też PiSdzielce) miał rację nie przychodząc aby nikt nie wypomniał mu że brał udział w tak żenująco-populistycznym widowisku. Po prostu nie chciał być widzianym w złym towarzystwie.

tada44

(…) Tacy są aktorzy jakich wystawił Jarosław z Warszawy, Miler z KC Biuro Polityczne

Kukiz z zespołu Piersi i reszta towarzystwa z p.Palikotem któremu poszło mocno na rozum,zbliża się do Korwina Mikke.

Takie jest to towarzystwo;

fifakk wczoraj

Debatę wygrał o dziwo Jacek Wilk. Za nim Korwin a dopiero trzeci był Kukiz. Palikot jakiś taki bez wyrazu. Niby chciał poobrażać innych niby obiecać złote góry a ostatecznie zaczął zmyślać i wyszedł na kłamcę.

Gość: 817PL wczoraj

A co do Palikota to zmienia poglądy jak wiatr zawieje.A co do tego jego czepiania się monarchi to powiem tak jeśli nasz niby przyszły król byłby lepszy od tych naszych wszystkich prezydentów dotychczasowych i znałby się na swojej robocie, a nie okradał ludzi to przywitałbym go z otwartymi ramionami.

Gość: Naczelny Hejter pół godziny temu

Już widzę Komora i te jego pierdzielizmy. Dla mnie Bronek to tchórz, nie wziął udziału w debacie i straci te 10%. Tylko 3 kandydatów biorę pod uwagę: Kukiz, Mikke, Palikot. I na któregoś z nich zagłosuję. Koniec z tym POwskim betonem złodziei i PiSowskimi hipokrytami ze średniowiecza.

ador43 8 godzin temu

Palikot,to jest klasa,ta reszta to cieniasy,Braun lepiej by wypadl na kolanach przy zlizywaniu smietanki z kolan.

konto.do.komentarzy wczoraj

@Wojciech Krysztofiak

Szkoda, że Palikot zapomniał, że był członkiem partii rządzącej. Był nawet szefem komisji przyjazne państwo, która nie zrobiła nic znaczącego. Miał swoją szansę jako wiceszef PO, a potem w opozycji. Nie zrobił nic.

Źródło:

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,17867024,Debata_prezydencka_TVP_ruszyla__Co_beda_mieli_do_powiedzenia.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=MT&v=1&obxx=17867024&order=najfajniejsze&page=1#opinions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.