EkonomiaSpołeczeństwo

TTIP – dziękujemy za Twój podpis i prosimy o jeszcze jeden

Redakcja otrzymała wiadomość dotyczącą TTIP. Niniejszym dzielimy się tą informacją z Czytelnikami.

——-ORYGINALNA WIADOMOŚĆ——-

Witaj,

przed nami wielkie wyzwanie. Potajemnie, za zamkniętymi drzwiami negocjowana jest umowa handlowa między UE i USA [1]. Może to być największe w historii zwycięstwo korporacji nad zwykłymi obywatelami i obywatelkami. Zarazem mało kto zdaje sobie sprawę, jak poważne i niebezpieczne mogą być konsekwencje Please enable images to see this newsletter in its full glory!zawarcia tej umowy. I tej właśnie niewiedzy i milczenia pragną ludzie u władzy, naciskani przez korporacyjnych lobbystów.

Dlatego wraz z tysiącami osób z 28 krajów Europy od października 2014 roku zbieramy podpisy pod nieformalną Europejską Inicjatywą Obywatelską STOP TTIP. Już 2,6 miliona osób wyraziło swój sprzeciw. To dużo. Ciągle jednak potrzebujemy większej liczby podpisów w Polsce. Zebraliśmy 43% z wymaganych 38 tysięcy podpisów.

Dlatego piszemy do Ciebie. Wszyscy potrzebujemy Twojej pomocy. Bardzo ważne jest, by każda z osób takich jak Ty, która wyraziła już swój sprzeciw i podpisała się pod inicjatywą STOP TTIP, zachęciła jeszcze jedną osobę do jej podpisania. Czy możesz, proszę, przesłać do jednej osoby e-mail z prośbą o podpisanie inicjatywy STOP TTIP?

 

>>>>>>>>>>>>Podpisy zbieramy tutaj.<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka lub Twittera, zaproś swoich znajomych do podpisania inicjatywy! Jeżeli każda osoba, która już wcześniej złożyła swój podpis, zachęci choć jedną kolejną osobę, zbliżymy się do wymaganych 100% podpisów i razem z pozostałymi krajami powiemy głośne NIE dla przekładania interesów korporacji ponad dobro zwykłych ludzi.

Czy prześlesz ten e-mail do przynajmniej jednej osoby? Pokażmy jak silni jesteśmy razem!Podpisz ECI!

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie.

Stop TTIP

[1] TTIP – czyli Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji – to umowa, która jest obecnie negocjowana między rządem USA a Komisją Europejską. Jej przyjęcie w kształcie obecnie proponowanym może doprowadzić do: zalania polskiego rynku żywnością GMO, postawienia pod znakiem zapytania naszej prywatności w Internecie, prywatyzacji służby zdrowia, osłabienia polskiego rolnictwa, jak również odebrać nam szereg praw pracowniczych oraz obywatelskich. TTIP pozwoli wielkim korporacjom na pozywanie rządów przed prywatne trybunały arbitrażowe o gigantyczne odszkodowania, jeśli dana firma uzna, że nowe prawo może uszczuplić jej przewidywane przyszłe zyski. Nowe prawo będzie musiało być korzystne przede wszystkim dla amerykańskich inwestorów, a interes publiczny będzie mniej ważny. Doprowadzi do obniżenia standardów ochrony konsumentów i środowiska, praw człowieka i praw zwierząt, zrównując ją z ich niskim poziomem obowiązującym w Stanach Zjednoczonych. Dowiedz się więcej:

 

3 komentarze do “TTIP – dziękujemy za Twój podpis i prosimy o jeszcze jeden

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.