EkonomiaPolityka

Z całego serca przepraszam TVN

Z całego serca przepraszam TVN, najmocniej jak to tylko możliwe. Od stróża na bramie, po pana prezesa zasiadającego w fotelu za grubą kasę. Wiem, że czujecie się urażeni, iż samodzielnie umieściłem fragment Waszego programu „Kawa na ławę” w serwisie YouTube.

Rozumiem Wasze oburzenie. Jest ono zrozumiałe ponieważ podałem źródło oraz nie zakryłem loga TVN. Świństwo z mojej strony.

Zamiast filmu na YouTube ujrzałem taką informację:

„Kawa na Ławę TVN Mastalerek…” Ten film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika TVN S.A..

Z racji tego że już z całego serca przeprosiłem chciałbym od razu się zapytać, czy mogę w takim bądź razie umieszczać na naszych stronach zapisane audycje w postaci tekstu? Czy mogę ośmielić się coś takiego zrobić? Obiecuję, że zawsze wkleję do postu logo TVN. Proszę tylko o podanie proporcji grafiki. Najlepiej rozmiar XL, aby pan stróż z bramy nie czuł się urażony. Prezes pewnie będzie miał to w dupie.

Rozumiem, że jakaś telewizja wykupiła za grube pieniądze prawa do transmisji sportowych, a ktoś umieszczę na YouTube te wydarzenia. Zamieszcza skróty meczów itd. Moim zdaniem wydobyłem cenną informację z długiej paplaniny nie wnoszącej nic do teraźniejszości – nie mówiąc o przyszłości. Czy TVN może czuć się pokrzywdzony z tego tytułu? Osobiście wysuwałbym roszczenia o gorsze rzeczy.

Oczywiście mogłem przypuszczać, że jako telewizja z misją informacyjną – TVN – mająca świadomość tego jak ważne w budowaniu demokratycznej Polski jest społeczeństwo obywatelskie, nie będziecie miała za złe wykorzystanie fragmentu programu spotkania kilku polityków?

Nie podszyłem się pod program TVN – udając że to mój program. Podałem źródło.

Tym sposobem dochodzimy do absurdu. Idąc tokiem rozumowania TVN-u, Gazeta Wyborcza mogłaby tak samo postąpić, gdybym zamieścił fragment artykułu, cytat w moim poście. Przecież cytat to twórcza praca Gazety Wyborczej?

Jeżeli taka właśnie bzdurną formę będzie miało TTIP to nie dziwię się, że 3,2 miliona Europejczyków podpisało petycję o zaprzestaniu negocjowania umowy o wolnym handlu pomiędzy UE, a USA.

Jeszcze raz z całego serca przepraszam TVN, kajam się oraz życzę szybkiego powrotu do zdrowia całemu TVN S.A. Fragment programu został usunięty z YouTuba.

Gorąco pozdrawiam pana stróża. Zmień coś tam Pan, bo TVN właśnie stracił mój szacunek.

 

ORYGINAŁ WIADMOŚCI Z YOUTUBE:

Witaj Racja PL Wroclaw,

Na podstawie żądania usunięcia treści, które otrzymaliśmy, musieliśmy usunąć z YouTube Twój film:

Tytuł filmu: Kawa na Ławę TVN Mastalerek Rotmistrz Pilecki 27 wrzesień 2015 Biuletyn Bez Tytulu URL filmu: http://www.youtube.com/watch?v=u0UYHa3gVmE Żądanie usunięcia treści zostało wysłane przez: TVN S.A.

Oznacza to, że filmu nie można odtwarzać w YouTube, a Ty prawdopodobnie masz ograniczony dostęp do niektórych funkcji serwisu.

Otrzymujesz ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich

Masz już 1 ostrzeżenie dotyczące praw autorskich. Jeśli otrzymasz kilka ostrzeżeń dotyczących naruszenia praw autorskich, Twoje konto oraz wszystkie Twoje filmy mogą zostać usunięte. Aby tego uniknąć, nie przesyłaj filmów zawierających treści chronione prawami autorskimi, które nie należą do Ciebie.

Wyjaśnienie

Co najmniej jeden z Twoich filmów zawierał treści chronione prawem autorskim.

Właściciele praw autorskich mogą zażądać usunięcia filmów, które zawierają ich treści.

Wyświetl szczegóły

Co dalej?

Jeśli uważasz, że decyzja o usunięciu materiałów była bezpodstawna, możesz się od niej odwołać, przesyłając do nas roszczenie wzajemne. Pamiętaj, że podawanie fałszywych informacji w roszczeniu wzajemnym może pociągać za sobą poważne konsekwencje prawne.

Możesz również skontaktować się z osobą, która zażądała usunięcia Twojego filmu, i poprosić ją o wycofanie żądania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.