KOMENTARZYK AKTUALNY

KOMENTARZYK AKTUALNY

 

Zgodnie z przewidywaniami sytuacja na scenie politycznej robi się co raz bardziej dynamiczna. Dotychczasowe protesty społeczeństwa przeciwko bezprawiu i obskuranctwu, wybuchły z siłą zwielokrotnioną  tym razem z niezamierzonej inspiracji miłościwie panującej władzy Realna władza, czyli Kościół katolicki , któremu mało było 99% władzy chciał zawłaszczyć całe 100%.i postawić Naród przed faktem dokonanym, czyli zawłaszczyć tą niewielką cząstką niezależności , jaką pozostawili kobietom poprzednicy w zakresie prawa decydowania o sobie .No i szczęśliwie popełnili błąd, który jak mamy prawo sądzić po masowości i temperaturze wystąpień jest początkiem  końca władzy desygnatów udających przedstawicieli neutralnego światopoglądowo Państwa

Spróbujmy zrobić najpierw małe podsumowanie najważniejszych ,,osiągnięć” miłościwie panujących. Zaczęło się od próby zamknięcia ust Trybunałowi Konstytucyjnemu, potem zniszczenie z trudem budowanej przez lata kadry Służby Cywilnej, likwidacja konkursów na ważne państwowe stanowiska i stanowiska kierownicze Spółek Skarbu Państwa. Zrobienie z  Z. Ziobry władcy absolutnego w całym wymiarze , który do tej chwili nazywany był Wymiarem Sprawiedliwości i raz lepiej raz gorzej ,ale swoją rolę spełniał. Teraz nadminister podległy tylko Prezesowi J.K. zawłaszczył władzę, która mu nie przysługuje .Przystąpiono do niszczenia szkolnictwa, a próba rozdętych, nierealnych obietnic finansowych grozi finansową zapaścią za którą kiedyś wszyscy zapłacimy podobnie jak kiedyś za wyczyny Bauca. Skłócono nas z wszystkimi ważniejszymi sojusznikami, może oprócz Wielkiego Brata. Chociaż i tam patrzą krzywo na paraliż T.K.i chęć zniszczenia zasad demokracji. Wisienką na torcie jest afera z Caracalami. To pokrótce ważniejsze osiągniecia nowotworu jakim jest rządząca nami katokomuna.

Teraz wracając do wstępu. Społeczeństwo obudziło się w sposób, którego nikt nie mógł się spodziewać .Próba zrobienia z Polek inkubatorów i chęć pozbawienia ich ostatnich elementarnych praw do samodzielnego myślenia i działania obudziła aktywność , która spowodowała trzęsienie łydek Prezesa i falowanie sukienek biskupów .Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów ludzie pokazali ,że nie są bezwolną masą dającą manipulować sobą w dowolny sposób .To przebudzenie to jest coś więcej niż zwykły protest. Społeczeństwo jest pobudzone i dało wyraźnie odczuć, że ponowny letarg już jest mało prawdopodobny. Można spodziewać się, że kolejne wygłupy władzy będą uważnie monitorowane i że 500+ to za mała ściema żeby za tą na wysoki kredyt wziętą i następnie rzuconą łapówkę można było zrobić wszystko co się chce .W każdym z resortów formalnie podległych B.Szydło albo nie dzieje się nic i zainstalowani tam misiewicze biorą pieniądze nie wiadomo za co, albo czynią rzeczy szkodliwe. Wiele programów, które miały być realizowane ze wsparciem U.E. nie jest realizowanych, gdyż  zwolnieni ludzie, którzy się na tym znali zostali wyrzuceni, a brygady nowo przyjętych dyletantów nie mają pojęcia o procedurach obowiązujących przy realizacji tych programów .Jest już rzeczą pewną, że wiele środków, które wywalczyli  poprzednicy teraz już przepadło, a przepadną następne. Było przyjęte, że kiedy spóźnialiśmy się poprzednio z dostarczaniem odpowiednich dokumentów, to częstokroć przymykano na to oczy i spóźnienia bywały tolerowane. Działo się tak dlatego, że Polska miała dobrą opinie w gremiach Unii .Opinia, którą cieszą się obecni władcy gwarantuje nam raczej restrykcyjne podejście przy każdej okazji, gdzie będzie można przyhamować dostęp do środków finansowych. Ponad to czeka obecną ekipę konfrontacja z Unią w temacie uchodźców i tutaj będzie się działo .Kilka dni temu słyszałem komunikat w P.R., gdzie myślałem, że czegoś nie zrozumiałem. Jakieś  koło myśliwych ogłaszało, że na danym terenie odbędzie się polowanie , w związku z tym zwraca się uwagę rowerzystom mogącym przebywać na tamtym terenie, ze mogą być pomyleni ze zwierzyną więc muszą uważać .Miałbym wątpliwości co do zrozumienia przeze mnie treści komunikatu, ale inni też słyszeli to samo .Tak funkcjonuje  myśliwstwo  pod patronatem pana Szyszko. Cynizm ,bezczelność i sobiepaństwo to są właśnie typowe cechy dla całej tej władzy, której tenże Szyszko jest typowym przedstawicielem .Mamy więc prawo sądzić ,że władza ich skończy się prędzej niż później.  Na razie trwajmy w nadziei.

 

Bruno


Źródłem obrazków w artykule jest Wikimedia Commons, o ile nie wskazano inaczej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.