Zrezygnować z PPK nie będzie łatwo. Potrzeba aż 6 podpisów

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS
Zrezygnować z PPK nie będzie łatwo. Potrzeba aż 6 podpisów

Zaledwie co piąty Polak planuje dołączyć do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Znacznie więcej twierdzi, że tego nie zrobi. Jednak, aby się wypisać potrzeba będzie podpisać oświadczenie – sześć razy.

https://www.money.pl/emerytury/zrezygnowac-z-ppk-nie-bedzie-latwo-potrzeba-az-6-podpisow-6347328683149441a.html

— News+

4 comments for “Zrezygnować z PPK nie będzie łatwo. Potrzeba aż 6 podpisów

 1. Mikołaj
  11 lutego 2019 at 22:42

  Dlatego tym bardziej na poczatek nie bede sie bawil w jakies rezygnacje. Szkoda czasu, ktorego i tak czlowiek nie ma. Lepiej przeczekac rok moze dwa az program sie rozwinie, obserwowac a w razie potrzeby dopiero wtedy zrezygnowac, bo przeciez mozna w kazdej chwili

  • Veto
   24 lutego 2019 at 19:07

   W sumie to się nie znam? Ale czy będzie można za 2 lata przystąpić do programu? Czy nie lepiej przeczekać rok lub 2 lata i wtedy jak się dobrze rozwinie to Kowalski przystąpi?

 2. bogusia
  12 lutego 2019 at 13:23

  A co to za problem podpisać jakieś papierki, ludzie czasem naprawdę nie mają już co robić, tylko wyszukiwać jakieś różne problemy. Przeciętny kowalski nie będzie chciał uczestniczyć to podpisze wniosek i tyle. W zasadzie to jego strata będzie

  • Veto
   24 lutego 2019 at 19:13

   Żaden problem, ale po co robienie z Polaków kretynow? Naprawdę trzeba aż 6krotnie potwierdzić chęć odstąpienia od PPK? W artykule jest jasno napisane, co będzie gdy Kowalski omyłkowo podpisze tylko 5 razy? Znając polskie urzędy, taki wniosek będzie uznany jako niekompletny, dopóki ktoś nie pójdzie do WSA. Po czym MF przedłuży ten bezsens składając odwołanie do NSA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.