Niemcy po raz kolejny mają rekordową nadwyżkę w budżecie

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS
Niemcy po raz kolejny mają rekordową nadwyżkę w budżecie

Mimo słabnącej koniunktury Niemcom udało się osiągnąć niespotykaną dotąd nadwyżkę budżetową. Państwo uzyskało w ubiegłym roku o 58 mld euro więcej niż wydało.

2 comments for “Niemcy po raz kolejny mają rekordową nadwyżkę w budżecie

 1. Jacek
  1 marca 2019 at 17:26

  forsując nadwyżkę budżetową Niemcy ograniczyły wydatki na zbrojenia ,ile wyniosła by nadwyżka gdyby wydawały 1% więcej – dokładnie 0 .Konsekwencją takiej polityki są złe stosunki z usa i spadek sprzedaży do stanów a w konsekwencji spadek tempa wzrostu gospodarczego

  • Veto
   9 marca 2019 at 16:53

   Zgadzam się z Panem, że Niemcy oszczędzają na armii. Przez to mają nadwyżkę budżetową. Ale to nie jest konsekwencją złych relacji z USA. Obecnie każdy poza Koreą Północną i Polską nie ma dobrych relacji z USA. A powodem tych tarć pomiędzy sojusznikami jest ewidentnie prezydent Trump. Podniesienie wydatków na zbrojenia przez Niemcy, wytrąciło by tylko jeden z elementów argumentacji Trumpa. Wojny celne i gospodarcze Trump wywołuje po to bo jest protekcjonistą w jakiś sensie nacjonalistą, uważającym że wszystko to co made in USA jest najlepsze. Trump zachowuje się jak słoń w składzie porcelany, zachowuje się jak dziecko w piaskownicy a przykładem tego mogą być dodatkowe cła na UE, Chiny i inne państwa. Gdy tylko te kraje nałożyły cła odwetowe, Trump zdumiony ogłosił że tak się nie robi i jest to niesprawiedliwe. Obecnie Trump cichaczem wycofuje się ze swoich wojenek, np. już coś przebąkuje o normalnych relacjach z Chinami po tym jak Chiny nałożyły cła na amerykańskie wyroby rolnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.