Chile: Papież przyjął dymisję biskupa nominata

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS
Chile: Papież przyjął dymisję biskupa nominata

Papież Franciszek przyjął dymisję złożoną przez biskupa pomocniczego stolicy Chile, Santiago Carlosa Eugenio Irarrazavala Errazuriza, którego mianował 25 dni wcześniej. To reakcja na kontrowersyjne wypowiedzi biskupa nominata.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/chile-papiez-przyjal-dymisje-biskupa-nominata/23j9ynf

— News+

2 comments for “Chile: Papież przyjął dymisję biskupa nominata

 1. ks. Lemański
  16 czerwca 2019 at 07:07

  Przeczytajcie trzy wypowiedzi niedoszłego chilijskiego biskupa, na których się skutecznie pośliznął przed papieżem Franciszkiem. Ponieważ przytacza je Deon, można chyba uznać tę wiadomość za wiarygodną. A teraz pytanie – jak myślicie, ilu polskich biskupów podpisałoby się oburącz pod każdą z tych wypowiedzi? Tak, tak, macie rację, na palcach jednej reki naliczycie tych, którzy by się zawahali. Ale polscy biskupi są roztropniejsi od chilijskiego nominata. Oni odważnie będą milczeć w tych wszystkich kwestiach. A więc milczeć o Żydach, półsłówka o pedofilii duchownych i niedomówienia o roli kobiet w Kościele. No, chyba, że już są ordynariuszami diecezji. Wtedy bardzo trudno ich odwołać.Wtedy niektórzy potrafią mówić takie rzeczy, że.strach słuchać. – ksiądz Wojciech Lemański

  • Redakcja
   21 czerwca 2019 at 23:55

   Dziękujemy za zamieszczenie komentarza. Oczywiście nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy rzeczywiście, jest Pan księdzem Lemańskim.

   Jeżeli jednak jest Pan tym za kogo się podaje, to chylimy czoła. Człowiek kościoła odwiedzający nasze strony? Bo my tak naprawdę z kościołem nie walczymy, walczymy właśnie z takimi wynaturzenimi o których ksiądz wspominał, a sam walczy.

   Naszym zdaniem wszystkie problemy kościoła wynikają z braku przejrzystości, aboslutyzmu i skostniałego systemu władzy. Nieomylność biskupa jest narzędziem zwalczania reform. Zamykanie ust inaczej mówiącym jest skandaliczne.

   Realnie patrząc postęp ludzkości następuje przed podważanie starych praw. Rozwój i postęp następuje dzięki jednostkom, które mają odwagę przeciwstawić się większości. Większości która ślepo wierzy, bądź widzi – ale korzysta. Każda zmiana wymaga odwagi.

   Nie wiemy, czy polscy biskupi się obudzą, ale w Polsce następuje sekularyzacja. Przyspiesza dzięki decyzjom biskupów właśnie. Jednak oni są tak butni i zapatrzeni w siebie, że nie potrafią dostrzec sztormu, który nadchodzi.

   Jako ateiści i agnostycy nie mamy nic przeciwko egzystencji razem z ludźmi religii, ale chcielibyśmy aby ich kapłanami będą jednostki podobne Panu.

   Serdecznie pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.