KRD: Długi mikroprzedsiębiorców sięgają ponad 5 mld zł

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS
KRD: Długi mikroprzedsiębiorców sięgają ponad 5 mld zł

Warszawa, 16.07.2019 (ISBnews) – Mikroprzedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą są winni wierzycielom ponad 5 mld zł – o 3,2 mld zł więcej niż przed 5 laty, wynika z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD). Sami mają do odzyskania od kontrahentów 910 mln zł – najwięcej od dużych firm. W ciągu ostatnich 5 lat liczba zadłużonych jednoosobowych działalności gospodarczych zwiększyła się o ponad 62%, a ich zadłużenie wzrosło o 174%.

https://www.money.pl/gielda/krd-dlugi-mikroprzedsiebiorcow-siegaja-ponad-5-mld-zl-6403115106686593a.html

— News+

3 comments for “KRD: Długi mikroprzedsiębiorców sięgają ponad 5 mld zł

 1. Karol
  18 lipca 2019 at 16:46

  Niewypłacanie w terminie stało się już chyba normą a w szczególności duże przedsiębiorstwa.. w ten sposób mniejsze firmy wystawiające faktury są zmuszone poszukiwać alternatywnego finansowania. Moim zdaniem największy kłopot to kredyt. Dlatego lepiej stawać na przykład na Faktoring.

  • Jan
   18 lipca 2019 at 16:47

   W przeszłości faktorzy chcieli współpracować głównie z większymi firmami, ale obecnie całe szczęście wielu z nich jest otwartych również na małe podmioty, a nawet firmy jednoosobowe i freelancerów, realizujących projekty na zlecenie.

   • Kajetan
    18 lipca 2019 at 16:49

    Najmniejszych przedsiębiorców po prostu nie stać na utrzymywanie dłużników, dlatego zmuszone są zaciągać kredyty, których potem nie są w stanie spłacić. Dlatego coraz więcej osób wybiera faktoring. Od strony kosztowej, może prezentować się mniej lub bardziej atrakcyjnie od kredytu – w rzeczywistości zawsze jest to kwestią indywidualną. Generalnie jednak stanowi jedno z najtańszych źródeł finansowania działalności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.