eBTPolityka

KOMETARZ AKTUALNY

KOMENTARZ AKTUALNY

No i doczekaliśmy się rzeczy o których jeszcze niedawno nie myśleliśmy, że nawet mogą się przyśnić. Niby było wiadomo, że po Kaczyńskim można się spodziewać wszystkiego, ale przecież nie tego, że nakaże on swojemu odkryciu towarzyskiemu czyli pani Przyłembskiej rzucić oficjalnie hasło do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Brygada, którą ta pani kieruje, poza dwoma wyjątkami oficjalnie już rzuciła rękawicę Europie. W zasadzie oni walczą już z całym światem. Jesteśmy skłóceni już z wszystkimi. Nie tylko nie mamy żadnego życzliwego sąsiada, ale nawet obłudny Orban nie starał się nawet zachowywać pozorów i witał serdecznie na lotnisku Babisza, któremu nasz premier nie chciał podać reki i zrezygnował z wizyty w Budapeszcie.

Zobaczymy jak na tych wojenkach wyjdziemy, ale na pewno nie będzie nudno. Myślę tylko, że zapłacimy wszyscy poza rządzącymi wysoka cene. Bo to my poniesiemy wszystkie finansowe koszty, a oni już dzisiaj nie muszą się martwić o pieniądze. Póki co leczyć się będą też w klinikach rządowych za nasze pieniądze.

No cóż nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie państwa gdzie władza realna spoczywała w rękach kapłanów zawsze przeżarte były korupcją i nepotyzmem. Również tam władza robiła wszystko żeby utrzymywać poddanych w jak najgłębszej ciemnocie, a pan Czarnek jest wzorem modelowym takiej formy edukacji. Wydawało się kiedyś patrząc na poczynania pana Giertycha, że gorzej być już nigdy nie będzie, a jednak udało się .A pan Prezes , który oby żył wiecznie pokazuje po mistrzowsku, że jest w stanie żyć świetnie z całą uprzywilejowaną kastą kapłańską chociaż nie wszyscy oni kochają się między sobą. Nie ma z tym problemu, gdyż hojnie napycha im wszystkim kieszenie naszymi pieniędzmi na każde ich skinienie.

Żeby było jeszcze ciekawiej to ,, Ministerstwo Sprawiedliwości” daje przykład specyficznej bezkarności prowadząc legalną działalność przestępczą. Jest to kuriozum w skali światowej . Takie mechanizmy funkcjonują owszem w niektórych krajach tzw. trzeciego świata, gdzie ministerstwo, które ma dbać o przestrzeganie prawa okrada osoby już raz poszkodowane przez przestępców. Ostatnio przecież NIK wykryła, że dwie trzecie funduszy z dwustu trzydziestu milionów, które miały być da ofiar przestępstw zostało rozdysponowane na zachcianki pana Z.Z. Dodatkowo okazuje się, że w/w ministerstwo wyspecjalizowało się w konkursach na różnorakie cele wyższej użyteczności. Konkursy te wygrywają najczęściej nowo założone organizacje które nagle się pojawiły , a z którymi nie mogą wygrać podmioty od lat zajmujące się daną działalnością. Oczywiście nowotwory to kolesie i przyjaciele królika. Wiadomo kto jest królikiem. Tenże królik spryciarz jest bardo skuteczny. Kiedy nieopatrznie wygra ktoś spoza układu to królik unieważnia konkurs i wszystko gra. Królik współpracuje z fachowcami z drugiej strony sceny. Tam jak się przegra głosowanie to się robi reasumpcję.

Mimo wszystko nasuwa się pytanie. Jak to jeszcze długo ma trwać i czy będzie to jak zawsze bezkarne.

Paradoksalnie nadzieja świta w jaskini lwa. Okazuje się, że na Węgrzech po latach sporów cała opozycja potrafiła się zjednoczyć przed nadchodzącymi wyborami i ma spore szanse wyeliminować. Orbana. Piękny wzór do naśladowania. Gdyby to się udało, to oby spełniły się słowa Kaczyńskiego i w Warszawie powstanie Budapeszt. Oby jak najprędzej.

Bruno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.