Bez kategorii

Rodacy mają swego bożka

 

Rodacy mają swego bożka

Święci w katolicyzmie to nic innego tylko zakamuflowany politeizm. Bóg w trzech osobach, Matka Maryja, apostołowie i wreszcie cała plejada świętych jest tego namacalnym dowodem. W zasadzie zwykła owieczka może to skwitować wzruszaniem ramion. Jednak kler w swym teologicznym wymiarze boi się „oskarżenia” (posądzenia) o politeizm jak diabeł święconej wody. Pytanie dlaczego. A no dlatego, że wielobóstwo jest wyrazem kreowania bożków, bogów według ściśle własnych ludzkich wyobrażeń i oczekiwań. Bogowie słońca, morza, urodzaju, płodności, piękna… i ( ! ) rodziny. Np Hestia, czy Westa boginie ogniska domowego.

Od tego już tylko krok do stwierdzenia, że nie bogowie stworzyli ludzi, tylko ludzie bogów zgodnych z własnymi oczekiwaniami. A to oznaczałoby zagładę kapłaństwa, a szczególnie polskiego kleru.

W świecie antycznym bogów było wielu nazwijmy „specjalistów” z rożnych dziedzin życia. Święci też dokładnie określonymi funkcjami są obdarzani.

Mamy więc wykreowanego przez rodaków bożka, który będzie ich lepiej rozumiał, opiekował się, współczuł, po polsku mówił, pomagał wygrywać wojny ( z Rosjanami)itd. itp.

kanonizacja

Jeden komentarz do “Rodacy mają swego bożka

  • 6
    1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. 2 Synowie Boga1, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
    3 Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat2». 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.
    Stary Testament- Genesis

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.