Archiwum Solidarności

[Z Archiwum Solidarności] Solidarność w TVP

Dziś przedstawiamy oświadczenie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” z czasów PRL (brak roku). Dokument ma tytuł „Solidarność w TVP”. Autor przekonuje, że radio i telewizja powinna zostać zwrócona społeczeństwu, by zapewnić obiektywizm i rzetelność w informowaniu.

Patrząc na dzisiejsze zmiany dokonywane w TVP przez środowisko postsolidarnościowe związane z PiS – to oświadczenie Związku Zawodowego Solidarność z czasów PRL to chichot historii.

Autor oświadczenia ubolewa, że „nie będzie w polskiej telewizji transmisji ze Zjazdu „Solidarności”. Rozmowy z władzą były prowadzone od stycznia, ale ostatecznie jak wynika z oświadczenia – nie powiodły się. Zastanawiający jest w ogóle fakt, że władza rozważała transmitowanie zjazdu w mass mediach.

Od stycznia prowadziliśmy rozmowy z rządem o „dostęp do środków masowego przekazu”. Chcieliśmy dzięki tym rozmowom zwrócić radio i telewizje społeczeństwu. Kontrola społeczna była by po to, by zapewnić obiektywizm i rzetelność w informowaniu. (…) kamera TV nie powinna służyć jednej tylko grupie światopoglądowej, politycznej, czy gospodarczej. (…) Rozzuchwaleni wyłączni dysponenci TV uważają za swoją własność samą w ogóle informację i czynią z niej narzędzie do manipulacji.

Solidarność w TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.