60 LAT PAŁACU KULTURY I NAUKI ( 22 VII 1955)

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS

Jako młody chłopiec z zabitej dechami wsi mazurskiej znalazłem się w początku lat 50 – tych w Warszawie. Utkwił mi w pamięci niesamowity widok horyzontalnego gruzowiska, w którego centrum znajdował się gigantyczny wykop. Wtedy nie wiedziałem, że stanie tam piękny, monumentalny sięgający niemal do chmur Pałac. Przy każdych następnych odwiedzinach nie mogłem wyjść z podziwu, jak przy ówczesnym stanie wyposażenia technicznego można było zbudować coś tak fantastycznego. Niewiarygodne wręcz , jak budowa egipskich piramid. PKiN stał się wkrótce najważniejszym celem wycieczkowych pielgrzymek z niezapomnianymi widokami Warszawy,a do dziś pozostaje jako punkt orientacyjny dla przybyszów.
Po 1989 roku stał się obiektem antyrosyjskiej nagonki i wszelkiego możliwego plugastwa. Ostał się jednak, BO TO PAŁAC KULTURY I NAUKI Mimo prostackiej próby zasłonięcia go klockami lego, zwanymi biurowcami a ściślej szklanymi domami publicznymi, czyli biurowymi burdelami KULTURA POLSKA się nie podda.
PKiN jest zabytkiem światowej kultury PKiN 3 zasłanianie biurowcaami PKiN 2


Chcesz poznać prawdziwą lewicę? To czytaj Biuletyn Bez Tytułu (eBT) na przykład w artykule "60 LAT PAŁACU KULTURY I NAUKI ( 22 VII 1955)".

Biuletyn Bez Tytułu (eBT) to oddolna inicjatywa grupy wolontariuszy o lewicowym spojrzeniu na świat, a artykuł "60 LAT PAŁACU KULTURY I NAUKI ( 22 VII 1955)" został napisany przez jednego z nich. Artykuł "60 LAT PAŁACU KULTURY I NAUKI ( 22 VII 1955)" nie ma zadania nikogo obrażać. Publikując w Biuletynie Bez Tytułu (eBT) – jako lewicowcy – kierujemy się w przede wszystkim szacunkiem do drugiego człowieka. Dlatego też, pozostawiając komentarz pod artykułem "60 LAT PAŁACU KULTURY I NAUKI ( 22 VII 1955)" nie obrażaj innych, powstrzymaj się od przekleństw, używaj kulturalnego języka.

Link do artykułu: http://e-beztytulu.pl/2015/07/22/60-lat-palacu-kultury-i-nauki-22-vii-1955/

Redakcja Biuletynu Bez Tytułu (eBT)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.