60 LAT PAŁACU KULTURY I NAUKI ( 22 VII 1955)

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/bigman/domains/e-beztytulu.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/bigman/domains/e-beztytulu.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831

Jako młody chłopiec z zabitej dechami wsi mazurskiej znalazłem się w początku lat 50 – tych w Warszawie. Utkwił mi w pamięci niesamowity widok horyzontalnego gruzowiska, w którego centrum znajdował się gigantyczny wykop. Wtedy nie wiedziałem, że stanie tam piękny, monumentalny sięgający niemal do chmur Pałac. Przy każdych następnych odwiedzinach nie mogłem wyjść z podziwu, jak przy ówczesnym stanie wyposażenia technicznego można było zbudować coś tak fantastycznego. Niewiarygodne wręcz , jak budowa egipskich piramid. PKiN stał się wkrótce najważniejszym celem wycieczkowych pielgrzymek z niezapomnianymi widokami Warszawy,a do dziś pozostaje jako punkt orientacyjny dla przybyszów.
Po 1989 roku stał się obiektem antyrosyjskiej nagonki i wszelkiego możliwego plugastwa. Ostał się jednak, BO TO PAŁAC KULTURY I NAUKI Mimo prostackiej próby zasłonięcia go klockami lego, zwanymi biurowcami a ściślej szklanymi domami publicznymi, czyli biurowymi burdelami KULTURA POLSKA się nie podda.
PKiN jest zabytkiem światowej kultury PKiN 3 zasłanianie biurowcaami PKiN 2


Źródłem obrazków w artykule jest Wikimedia Commons, o ile nie wskazano inaczej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.