[Z Archiwum Solidarności] Solidarność w TVP

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS

Dziś przedstawiamy oświadczenie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” z czasów PRL (brak roku). Dokument ma tytuł „Solidarność w TVP”. Autor przekonuje, że radio i telewizja powinna zostać zwrócona społeczeństwu, by zapewnić obiektywizm i rzetelność w informowaniu.

Patrząc na dzisiejsze zmiany dokonywane w TVP przez środowisko postsolidarnościowe związane z PiS – to oświadczenie Związku Zawodowego Solidarność z czasów PRL to chichot historii.

Autor oświadczenia ubolewa, że „nie będzie w polskiej telewizji transmisji ze Zjazdu „Solidarności”. Rozmowy z władzą były prowadzone od stycznia, ale ostatecznie jak wynika z oświadczenia – nie powiodły się. Zastanawiający jest w ogóle fakt, że władza rozważała transmitowanie zjazdu w mass mediach.

Od stycznia prowadziliśmy rozmowy z rządem o „dostęp do środków masowego przekazu”. Chcieliśmy dzięki tym rozmowom zwrócić radio i telewizje społeczeństwu. Kontrola społeczna była by po to, by zapewnić obiektywizm i rzetelność w informowaniu. (…) kamera TV nie powinna służyć jednej tylko grupie światopoglądowej, politycznej, czy gospodarczej. (…) Rozzuchwaleni wyłączni dysponenci TV uważają za swoją własność samą w ogóle informację i czynią z niej narzędzie do manipulacji.

Solidarność w TVP


Chcesz poznać prawdziwą lewicę? To czytaj Biuletyn Bez Tytułu (eBT) na przykład w artykule "[Z Archiwum Solidarności] Solidarność w TVP".

Biuletyn Bez Tytułu (eBT) to oddolna inicjatywa grupy wolontariuszy o lewicowym spojrzeniu na świat, a artykuł "[Z Archiwum Solidarności] Solidarność w TVP" został napisany przez jednego z nich. Artykuł "[Z Archiwum Solidarności] Solidarność w TVP" nie ma zadania nikogo obrażać. Publikując w Biuletynie Bez Tytułu (eBT) – jako lewicowcy – kierujemy się w przede wszystkim szacunkiem do drugiego człowieka. Dlatego też, pozostawiając komentarz pod artykułem "[Z Archiwum Solidarności] Solidarność w TVP" nie obrażaj innych, powstrzymaj się od przekleństw, używaj kulturalnego języka.

Link do artykułu: http://e-beztytulu.pl/2018/08/29/z-archiwum-solidarnosci-solidarnosc-w-tvp/

Redakcja Biuletynu Bez Tytułu (eBT)Informacja eBT: W Grudniu 2019 roku zaniechaliśmy prowadzania działu z wiadomościami. Zamiast tego nawiązaliśmy współpracę z Portalem Geopolitycznym z Wyselekcjonowanymi Informacjami Sito News

Autor: Redakcja "Bez Tytułu"

„Bez Tytułu” jest opiniotwórczym biuletynem – gdzie każdy obywatel ma możliwość zabrania głosu o ile nie głosi treści rasistowskich, ksenofobicznym, homofobicznych itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.