Pozycjonowanie artykułów w wordpress

Na naszym serwisie mamy zainstalowaną wtyczkę SEO, która odpowiada za pozycjonowanie artykułów w wordpress. Dobre pozycjonowanie artykułów w wordpress oznacza, że przeglądarki takie jak Google będą na lepszych miejscach pokazywały wyniki wyszukiwania.

Resumując, dobre SEO oznacza, że nasz artykuł może znaleźć się na pierwszej bądź drugiej stronie, a nie na przykład na piątej.

Dobre pozycjonowanie artykułów w wordpress, krok po kroku:

1. Pozycjonowanie artykułów w wordpress wykonuje się tuż przed zamiarem opublikowania artykułu.
2. Wtyczka SEO graficznie podpowiada nam, czy pozycjonowanie artykułów w wordpress jest dobre.

Pozycjonowanie artykułów w wordpress: graficzne przedstawienie pozycjonowania
Pozycjonowanie artykułów w wordpress: graficzne przedstawienie pozycjonowania

3. Przed publikacją klikamy przycisk SPRAWDŹ. Proszę zobaczyć, że artykuł ma ocenę „może być”, żółta kropka. Pozycjonowanie artykułów w wordpress można zmienić na lepsze.

Pozycjonowanie artykułów w wordpress: żółta kropka, sygnalizacja pozycjonowania
Pozycjonowanie artykułów w wordpress: żółta kropka, sygnalizacja pozycjonowania

Jeżeli wtyczka pokazuje błąd, tj. nie pokazuje prawidłowej analizy SEO, naciskamy przycisk PODEJRZYJ, aby aktywować sprawdzanie pozycjonowania artykułów w wordpress.
4. Jesteśmy przenoszeni do podpowiedzi SEO, gdzie wtyczka informuje nas co możemy zmienić, aby pozycjonowanie artykułów w wordpress było lepsze. Zgodnie z punktem 2 wtyczka SEO przedstawia nam gdzie są problemy (co należy poprawić).

Pozycjonowanie artykułów w wordpress: SEO przedstawia nam  co należy poprawić
Pozycjonowanie artykułów w wordpress: SEO przedstawia nam co należy poprawić

Punkt 1 : pozycjonowanie artykułów w wordpress:

There are 180 words contained in the body copy, this is below the 300 word recommended minimum. Add more useful content on this topic for readers.

Wtyczka informuje nas, że artykuł ma 180 wyrazów, czyli za mało. Według wtyczki artykuł powinien mieć przynajmniej 300 słów. Niestety ten artykuł nie może być dłuższy, bo to tylko krótka recenzja filmu dokumentalnego.

Punkt 2 : pozycjonowanie artykułów w wordpress:

Słowo kluczowe / fraza londyńskie city nie występuje w tytule strony.

Wtyczka SEO informuje nas że nasze słowo kluczowe „londyńskie city” nie jest zawarte w tytule strony. Odmienianie przez przypadki słowa kluczowego tj. „londyńskiego city” powoduje że ten zwrot nie jest już słowem kluczowym.

Oryginalny tytuł to „Legalne przekręty londyńskiego city”. Skoro wtyczka uważa to za błąd, zmienię tytuł na „Londyńskie city, film dokumentalny”. Początkowy tytuł to „Londyńskie city – film dokumentalny” jednakże myślnik powodował obniżenie SEO. Tytuł SEO to „Londyńskie City, film dokumentalny  – Biuletyn Bez Tytułu”. Widocznie nie może być dwóch myślników. Także w tytułach artykułów unikamy myślników.

Punkt 3 : pozycjonowanie artykułów w wordpress:

Ta strona nie posiada obrazków, dobrze by było to zmienić.

Na razie zostawiamy to, choć w przyszłości zmienimy to. Akurat w tym artykule można by wykorzystać np. logo kanału Planete+.

Punkt 4 : pozycjonowanie artykułów w wordpress:

Meta opis został wpisany, ale nie zawiera docelowego słowa kluczowego / frazy.

Przechodzimy z karty analiza danych do karty ogólne i zmieniamy meta opis. Oryginalny meta opis był następujący:

„Nieznane fakty powstania potęgi finansowej Londynu, wędrówek „brudnych” pieniędzy, a także metody wpływania na rząd brytyjski”.

Zmieniono meta opis na:

„Nieznane fakty powstania potęgi finansowej Londynu (Londyńskie City), wędrówek „brudnych” pieniędzy”.

Proszę pamiętać o nie przekraczaniu limitu liczby znaków w meta opisie. Po zmianach przechodzimy ponownie do karty analiza danych.

Pozycjonowanie artykułów w wordpress: zmiana meta opisu artykułu
Pozycjonowanie artykułów w wordpress: zmiana meta opisu artykułu

Punkt 5 : pozycjonowanie artykułów w wordpress:

Częstotliwość pojawiania się słowa kluczowego wynosi 0.57%, a więc jest trochę zbyt mała, a słowo kluczowe pojawia się w tekście 1 razy.

Wtyczka informuje nas, że słowo kluczowe, czyli „Londyńskie City” nie występuje za często w naszym artykule. Do artykułu – tam gdzie to możliwe – w logiczny sposób dodano „Londyńskie City”.

Punkt 6 : pozycjonowanie artykułów w wordpress:

Słowo kluczowe / fraza nie pojawia się w adresie URL strony. Jeśli zdecydujesz się aby zmienić ten adres, upewnij się, że poprzedni adres URL ma ustawione przekierowanie 301 na nowy adres.

Zmieniono url storny.

Aby edytować url należy kliknąć przycisk EDYTUJ po prawej stronie od adresu url – w tym momencie możemy rozpocząć edycję. Gdy uważamy, że url jest poprawny naciskamy OK.

Punkt 7 : pozycjonowanie artykułów w wordpress:

W tekście brakuje tagów nagłówka (takich jak h2, h3).

Początek artykułu to:

Dla tych Czytelników, którzy w swojej ofercie telewizyjnej mają kanał Planete+ polecam film dokumentalny pt. „Legalne przekręty londyńskiego city”. Jak wiadomo Londyńskie City to dzielnica finansowa Londynu. Nieznane fakty (przynajmniej dla obywateli polskich) powstania ich potęgi finansowej. Autorzy filmu ukazują mechanizmy wędrówek „brudnych” pieniędzy, a także metody wpływania na rząd brytyjski przez Londyńskie City. Czy ktoś z Szanownych Czytelników wie, że Londyńskie City posiada własny rząd i parlament który był pierwowzorem dla tego brytyjskiego? Czy Czytelnik wie, że tuż obok Spikera Izby Gmin (Speaker of the House of Commons) siedzi lobbysta londyńskiego city, który ma prawo zadawania pytań? Zadaniem tego dżentelmena jest bronienie interesów (przywilejów) londyńskiego city.

Zgodnie z życzeniem SEO początek artykułu zamienię na:

Dla tych Czytelników, którzy w swojej ofercie telewizyjnej mają kanał Planete+ polecam film dokumentalny pt. „Legalne przekręty londyńskiego city”. Jak wiadomo Londyńskie City to dzielnica finansowa Londynu. Nieznane fakty (przynajmniej dla obywateli polskich) powstania ich potęgi finansowej.

Autorzy filmu ukazują mechanizmy wędrówek „brudnych” pieniędzy, a także metody wpływania na rząd brytyjski przez Londyńskie City. Czy ktoś z Szanownych Czytelników wie, że Londyńskie City posiada własny rząd i parlament który był pierwowzorem dla tego brytyjskiego? Czy Czytelnik wie, że tuż obok Spikera Izby Gmin (Speaker of the House of Commons) siedzi lobbysta londyńskiego city, który ma prawo zadawania pytań? Zadaniem tego dżentelmena jest bronienie interesów (przywilejów) londyńskiego city.

I dla poniższego tekstu wybiorę formatowanie nagłówek 4:

Dla tych Czytelników, którzy w swojej ofercie telewizyjnej mają kanał Planete+ polecam film dokumentalny pt. „Legalne przekręty londyńskiego city”. Jak wiadomo Londyńskie City to dzielnica finansowa Londynu. Nieznane fakty (przynajmniej dla obywateli polskich) powstania ich potęgi finansowej.

Pozycjonowanie artykułów w wordpress: wybór nagłówka 4
Pozycjonowanie artykułów w wordpress: wybór nagłówka 4

Punkt 8 : pozycjonowanie artykułów w wordpress:

Zielone znaki (kropki) zostawiamy w spokoju.

——————————————————————-

Po wykonaniu powyższych punktów sprawdzamy pozycjonowanie artykułów w wordpress:

Pozycjonowanie artykułów w wordpress: ponowne sprawdzenie SEO
Pozycjonowanie artykułów w wordpress: ponowne sprawdzenie SEO

Naciskamy ponownie sprawdź. Jak widać SEO uległo poprawie, ale nie na tyle, aby całość artykułu dostała zielony znak.

Pozycjonowanie artykułów w wordpress: kontrola wprowadzonych zmian w SEO
Pozycjonowanie artykułów w wordpress: kontrola wprowadzonych zmian w SEO

Ponownie poprawiamy słabsze wyniki, jeżeli jest to możliwe zmieniamy je. W tym wypadku poprawienie SEO może być niemożliwe z powodu małej ilości słów w artykule. Jeżeli udało nam się coś poprawić naciskamy sprawdź.

Jeżeli jest zielony znak, bądź gdy nie możemy już nic zmienić, publikujemy artykuł.

Oczywiście wtyczka SEO nigdy nie da nam takich samych uwag co w tym artykule. Jest to zależne od tego jak napisaliśmy artykuł. Zawsze trzeba się wczytać, co wtyczka SEO podpowiada.

Pozycjonowanie artykułów w wordpress nie jest takie trudne.

Powodzenia,

Redakcja eBT

Inne szkolenia:
Zasady pisania artykułów w wordpress
Dodawanie artykułów w wordpress

Jeden komentarz do “Pozycjonowanie artykułów w wordpress

  • Bardzo przydatne! Dla siebie zaczalem sie uczyć pozycjonowania. W firmie jednak skorzystałem z usługi – pinmedia.pl ale bardzo polecam bo rozliczają się za efekt

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.