Pomnik ateizmu

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS

W Stanach Zjednoczonych powstał pierwszy pomnik ateizmu. Pomnik jest odpowiedzią  na pomnik dekalogu postawiony przez chrześcijan. Ateiści chcieli zablokować w sądzie budowę pomnika z dekalogiem, lecz przegrali. Postanowili więc uzyskać zgodę na budowę własnego pomnika. Na pomniku umieszczone są cytaty ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, a także cyta założycielki organizacji Amerykańskich Ateistów Madalyn Murray O’Hair: „Ateista uważa, że powinno wybudować się szpital zamiast kościoła. Ateista uważa, że należy działać, a nie się modlić. Ateista dąży do angażowania się w życie, a nie uciekania do śmierci. Ateista chce wyleczenia chorób, przegnania ubóstwa i wyeliminowania wojen”. /tvn24/

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pierwszy-ateistyczny-pomnik-naprzeciwko-tablic-z-dekalogiem,336377.html


Chcesz poznać prawdziwą lewicę? To czytaj Biuletyn Bez Tytułu (eBT) na przykład w artykule "Pomnik ateizmu".

Biuletyn Bez Tytułu (eBT) to oddolna inicjatywa grupy wolontariuszy o lewicowym spojrzeniu na świat, a artykuł "Pomnik ateizmu" został napisany przez jednego z nich. Artykuł "Pomnik ateizmu" nie ma zadania nikogo obrażać. Publikując w Biuletynie Bez Tytułu (eBT) – jako lewicowcy – kierujemy się w przede wszystkim szacunkiem do drugiego człowieka. Dlatego też, pozostawiając komentarz pod artykułem "Pomnik ateizmu" nie obrażaj innych, powstrzymaj się od przekleństw, używaj kulturalnego języka.

Link do artykułu: http://e-beztytulu.pl/2013/09/29/pomnik-ateizmu/

Redakcja Biuletynu Bez Tytułu (eBT)


Autor: Redakcja "Bez Tytułu"

„Bez Tytułu” jest opiniotwórczym biuletynem – gdzie każdy obywatel ma możliwość zabrania głosu o ile nie głosi treści rasistowskich, ksenofobicznym, homofobicznych itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.