[Z Archiwum Solidarności] Biuletyn NSZZ „Solidarność” H. Cegielski nr 14/64/88 z 19.11.1988 roku

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS

Przestawiamy komunikat Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ „Solidarności” – fragmenty poniżej, całość w zeskanowanym dokumencie. Prosimy to zweryfikować ze swoimi doświadczeniami z początku lat 90 XX wieku. Prosimy pamiętać, kto wtedy był u władzy!

Rząd Rakowskiego zamierza zamknąć bez konsultacji i bez zasięgania opinii czołowych ekonomistów co najmniej 100 wielkich zakładów przemysłowych. O losie przedsiębiorstw zamiast rynku rozstrzygać ma arbitralnie premier. (…)
NSZZ „S” nie może jednak uchylić się od odpowiedzialności za los ludzi zagrożonych bezrobociem i społeczną degradacją. (…)
NSZZ „S” będzie występował w obronie pracowników likwidowanych przedsiębiorstw bez względu na ich przynależność związkową. (…)
W przypadku zamykania zakładów pracy żądamy od władz państwowych spełnienia następujących warunków (…):
1. Należy przyjąć zasadę, że nikt z pracowników likwidowanego przedsiębiorstwa nie może ponieść straty, gdy idzie o zarobki, warunki pracy, status zawodowy, uprawnienia socjalne i sytuację mieszkaniową.
2. Pracownicy, którym władze państwowe nie zdołają zapewnić w tej samej miejscowości zatrudnienia zgodnego z ich kwalifikacjami (…) mają prawo wyboru jednego z następujących rozwiązań:
a. przeniesienie do innej miejscowości, w której otrzymają oni pracę (…) i mieszkanie (…). Wszystkie koszty (…) pokrywa państwo,
b. przekwalifikowanie na koszt państwa (…),
c. wypłata jednorazowego odszkodowania w wysokości (…) za ostatnie 12 miesięcy (…),
(…)

Biuletyn NSZZ Solidarność H Cegielski z 19-11-1988 str 1

Biuletyn NSZZ Solidarność H Cegielski z 19-11-1988 str 2


Chcesz poznać prawdziwą lewicę? To czytaj Biuletyn Bez Tytułu (eBT) na przykład w artykule "[Z Archiwum Solidarności] Biuletyn NSZZ „Solidarność” H. Cegielski nr 14/64/88 z 19.11.1988 roku".

Biuletyn Bez Tytułu (eBT) to oddolna inicjatywa grupy wolontariuszy o lewicowym spojrzeniu na świat, a artykuł "[Z Archiwum Solidarności] Biuletyn NSZZ „Solidarność” H. Cegielski nr 14/64/88 z 19.11.1988 roku" został napisany przez jednego z nich. Artykuł "[Z Archiwum Solidarności] Biuletyn NSZZ „Solidarność” H. Cegielski nr 14/64/88 z 19.11.1988 roku" nie ma zadania nikogo obrażać. Publikując w Biuletynie Bez Tytułu (eBT) – jako lewicowcy – kierujemy się w przede wszystkim szacunkiem do drugiego człowieka. Dlatego też, pozostawiając komentarz pod artykułem "[Z Archiwum Solidarności] Biuletyn NSZZ „Solidarność” H. Cegielski nr 14/64/88 z 19.11.1988 roku" nie obrażaj innych, powstrzymaj się od przekleństw, używaj kulturalnego języka.

Link do artykułu: http://e-beztytulu.pl/2018/06/10/z-archiwum-solidarnosci-biuletyn-nszz-solidarnosc-h-cegielski-nr-14-64-88-z-19-11-1988-roku/

Redakcja Biuletynu Bez Tytułu (eBT)Informacja eBT: W Grudniu 2019 roku zaniechaliśmy prowadzania działu z wiadomościami. Zamiast tego nawiązaliśmy współpracę z Portalem Geopolitycznym z Wyselekcjonowanymi Informacjami Sito News

Autor: Redakcja "Bez Tytułu"

„Bez Tytułu” jest opiniotwórczym biuletynem – gdzie każdy obywatel ma możliwość zabrania głosu o ile nie głosi treści rasistowskich, ksenofobicznym, homofobicznych itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.