Królowie plagiatu

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS

Nasz kompan i przyjaciel Roman Cupał poprosił nas o publikację fragmentów swojej książki – co niniejszym czynimy. Pozycja nosi tytuł „Królowie plagiatu”.

Język Romana jest językiem ciężkim, książka na początku nie wydaje się lekką lekturą. Jednakże im głębiej i dalej – tym większa ciekawość. Doskonałe dialogi pomiędzy bohaterami ukazujące trudy polskiej i rosyjskiej transformacji gospodarczej i ustrojowej, a także trudne relacje pomiędzy pracownikami, a pracodawcami.  Rosjanie ukazani, jako zwykli ludzie – przyjaciele. Pozycja obowiązkowa dla zrozumienia wzajemnych relacji polsko-rosyjskich, by te relacje uzdrowić – naprawić.

Autor krytycznie patrzy na przemiany społeczne i obyczajowe w Polsce po 1989r. Niepojęte jest dla niego, w jaki sposób traktowani są robotnicy – szczególnie Ci pracujący na budowach. Skandaliczne traktowanie pracowników najemnych, ciągłe nadgodziny, praca na czarno, czy wreszcie łamanie przepisów BHP. Pewnie autor zna to z autopsji?

Wreszcie z premedytacją wikła kościół katolicki w afery seksualne i pedofilskie. Ludzie kościoła katolickiego ukazani są, jako zwykli ludzie: biznesmeni, czy osoby nieradzące sobie ze swoją seksualnością oraz celibatem. Czy to tylko wyobraźnia literacka autora?

Wydaje się, że wiele z dialogów, czy opisanych scen wydarzyło się naprawdę.  Pozycja na pewno jedyna w swoim rodzaju, a przez to oryginalna. Czy nietuzinkowa? Oceńcie sami.

Z fragmentami książki „Królowie plagiatu” można zapoznać się na następujących stronach:

Królowie plagiatu: fragment 1

Królowie plagiatu: fragment 2

 

Redakcja eBT

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.

5 comments for “Królowie plagiatu

 1. "MIHALAK"
  13 grudnia 2013 at 21:14

  About what article you are writing ? If you write , please, refer to what you mean and why do you write in English, not Polish?

 2. autor
  24 stycznia 2014 at 17:28

  Do Pani Marty!
  Jeżeli chce pani czytać że zrozumieniem cytatów, to proszę odwrotnie pisać w komentarzach. Wyjasnie i przedstawię cały cytat, który z natury nieznajomej oddaje tylko fragment rozumienia sytuacji. Cytaty pochodzą z wierszy, które może zmienia punkt widzenia na poezję, tak jak ” Królowie plagiatu w swojej wymowie literackiej powinni zmienić poziom polskiej , cybernetycznej myśli patrzenia na poezję , która, tak jak uniwersytecki poziom naucznia, powinna uproscic charyzmatyczny punkt dotarcia do ulicznej sfery umysłu.

 3. autor
  24 stycznia 2014 at 18:25

  Do pani Marty z Piotrkowa Trybunalskiego, oczywiście. Z sentencja zrozumienia

 4. MarcysiaaP
  7 listopada 2015 at 10:43

  Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie lekko ale trzeba sie wziac za siebie. Szukalam duzo w necie i mam juz dobry plan na odchudzanie, wpiszcie sobie w google – xxally radzi jak szybko schudnac – i powiedzcie co o tym myslicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.