Popieram walkę polskich Kobiet o swoją niezależność

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS
Popieram walkę polskich Kobiet o swoją godność , niezależność i wyzwolenie z okowów odwiecznego traktowania jako służebnice swoich panów i władców
Od czasów jaskiniowych ustanowiony został patriarchalny ład społeczny. Mężczyzna został wszechwładcą. Mężczyźni desygnowali się bogami,władcami, despotami, tyranami, sędziami, egzekutorami, a Kobiety to niewolnice, nałożnice jak suczki na smyczy swoich panów. Taki stan głęboko się zakorzenił w kulturze – religiach, zwyczajach, obyczajach. Lekkim rozbłyskiem była kultura antyczna, jednak potem przyszło czarne średniowiecze. Kobieta niewolnicą- nałożnicą, kusicielką, czarownicą – złem powszechnym, poplecznikiem szatana.
Do dziś dominują pojęcia dziewictwa, czystości, wstrzemięźliwości; rozwiązłości, kusicielstwa, puszczalstwa adresowane (najczęściej z ambon) tylko do Kobiet. Nawet na tym łez padole znaleźliśmy się z winy Ewy za grzech pierworodny.
Nic dziwnego , że patriarchalny polski Episkopat wymusza zaostrzenie prawa wobec Kobiet uznając je w średniowiecznych kategoriach za matecznik szatana.
Wszelkie odruchy niezależności Kobiet są tępione, plugawione, opluwane, szydzone przez polską kołtuńską prawicę
 
No pasaran. Nie ma powrotu do zniewolenia ,upodlania, poniżania, bicia, pomiatania Kobietami

Chcesz poznać prawdziwą lewicę? To czytaj Biuletyn Bez Tytułu (eBT) na przykład w artykule "Popieram walkę polskich Kobiet o swoją niezależność".

Biuletyn Bez Tytułu (eBT) to oddolna inicjatywa grupy wolontariuszy o lewicowym spojrzeniu na świat, a artykuł "Popieram walkę polskich Kobiet o swoją niezależność" został napisany przez jednego z nich. Artykuł "Popieram walkę polskich Kobiet o swoją niezależność" nie ma zadania nikogo obrażać. Publikując w Biuletynie Bez Tytułu (eBT) – jako lewicowcy – kierujemy się w przede wszystkim szacunkiem do drugiego człowieka. Dlatego też, pozostawiając komentarz pod artykułem "Popieram walkę polskich Kobiet o swoją niezależność" nie obrażaj innych, powstrzymaj się od przekleństw, używaj kulturalnego języka.

Link do artykułu: http://e-beztytulu.pl/2018/03/23/42055/

Redakcja Biuletynu Bez Tytułu (eBT)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.