Popieram walkę polskich Kobiet o swoją niezależność

BIULETYN BEZ TYTUŁU NEWS
Popieram walkę polskich Kobiet o swoją godność , niezależność i wyzwolenie z okowów odwiecznego traktowania jako służebnice swoich panów i władców
Od czasów jaskiniowych ustanowiony został patriarchalny ład społeczny. Mężczyzna został wszechwładcą. Mężczyźni desygnowali się bogami,władcami, despotami, tyranami, sędziami, egzekutorami, a Kobiety to niewolnice, nałożnice jak suczki na smyczy swoich panów. Taki stan głęboko się zakorzenił w kulturze – religiach, zwyczajach, obyczajach. Lekkim rozbłyskiem była kultura antyczna, jednak potem przyszło czarne średniowiecze. Kobieta niewolnicą- nałożnicą, kusicielką, czarownicą – złem powszechnym, poplecznikiem szatana.
Do dziś dominują pojęcia dziewictwa, czystości, wstrzemięźliwości; rozwiązłości, kusicielstwa, puszczalstwa adresowane (najczęściej z ambon) tylko do Kobiet. Nawet na tym łez padole znaleźliśmy się z winy Ewy za grzech pierworodny.
Nic dziwnego , że patriarchalny polski Episkopat wymusza zaostrzenie prawa wobec Kobiet uznając je w średniowiecznych kategoriach za matecznik szatana.
Wszelkie odruchy niezależności Kobiet są tępione, plugawione, opluwane, szydzone przez polską kołtuńską prawicę
 
No pasaran. Nie ma powrotu do zniewolenia ,upodlania, poniżania, bicia, pomiatania Kobietami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.