eBTSpołeczeństwo

FARSZ zaprasza na festyn

Dostaliśmy prośbę o wsparcie – więc wspieramy! Inicjatywa wygląda super. Powodzenia i przepraszamy za tak późne wsparcie tak fajnej inicjatywy.

Redakcja eBT


FARSZ czyli Festyn Amatorów i Reprezentantów Spożywczego Zrównoważenia jest o tym, co każdej i każdemu bliskie – o jedzeniu. Tym razem chodzi o to, żeby to jedzenie było dobre nie tylko dla nas, ale także dla klimatu i środowiska, a więc takie, które różne mądrale nazwą zrównoważonym.

FARSZ odbędzie się 21.08 w Parku Staszica (przy fontannie i kontenerze) w godzinach 14:00-19:00. Podczas Festynu na swoich stoiskach prezentować się będą inicjatywy społeczne działające w branży jedzeniowej oraz najbardziej ekologiczne z odwiedzonych przez nas warzywniaków, ale to nie wszystko! Zaplanowaliśmy dla Was także inne atrakcje:

• water track od wrocławskiego MPWiK
• pokaz gotowania zero waste w wykonaniu Adriana Purzyckiego, uczestnika programu Masterchef
• spektakl dziecięcej trupy cyrkowej z Czech
• koncert zespołu Under The Shower!

FARSZ to święto SZaMy, czyli Spożywczo Zrównoważonej Mapy, która będzie miała swoją premierę w trakcie wydarzenia. Przygotowany przez zespół młodzieżowych aktywistów Jadalnego Miasta Młodych prototyp mapy obejmuje trzy dzielnice Wrocławia – Nadodrze, Kleczków i Ołbin, a kategorie naniesionych przez nich miejsc to m.in.: ogrody społeczne, jadalne rośliny, ekowarzywaniki i jadłodzielnie. Tego dnia stanie się ona dostępna dla wszystkich, będzie jednak systematycznie uzupełniana i ulepszana.

Wydarzenie ma charakter niekomercyjny, organizowane jest w celu promowania odpowiedzialnej konsumpcji i troski wobec środowiska i klimatu.

Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy poprzez promowanie wydarzenia FARSZ udostępniając informacje o nim możliwymi środkami masowego przekazu. Jeżeli zgodzą się Państwo wesprzeć naszą społeczną inicjatywę, gorąco podziękujemy przy użyciu wszelkich dostępnych nam kanałów komunikacyjnych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.