eBT

LICEALIŚCI Z WROCŁAWIA BUDUJĄ SONDĘ KOSMICZNĄ

Szanowni Państwo!

Jesteśmy grupą licealistów tworzących zespół Per Ardua z III LO we Wrocławiu i bierzemy udział w międzynarodowym konkursie CanSat organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną.
Naszym celem jest zbudowanie miniaturowej sondy kosmicznej wielkości puszki po napoju, która zostanie wyniesiona rakietą na wysokość 2,5 km. Podczas lotu CanSat wykona misję badawczą, zbierając dane o ciśnieniu i temperaturze powietrza. Dodatkowo, skonstruowany przez nas system kamer stworzy mapę terenu przelotuStawiamy również na innowacje, automatyzując system namierzania sondy anteną.
Poza technologią kładziemy też nacisk na edukację i popularyzację nauki. Do tej pory przeprowadziliśmy m.in. warsztaty w szkołach podstawowych, obejmujące budowę własnej (kartonowej) sondy dla najmłodszych oraz prezentację tajników konstruowania prostych układów elektronicznych, skierowaną do starszych uczniów.
 
Teraz szukamy wsparcia, dlatego zwracamy się do Państwa z zapytaniem, czy zechcieliby Państwo nagłośnić naszą ambitną misję i przygodę z nauką? Zapraszamy również do odwiedzenia naszego Instagrama oraz strony konkursu.

Z poważaniem
Członkowie Zespołu Per Ardua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.